еМагазин

Tag : Перо Антиќ

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Патики со српски мотиви му поклони Антиќ на Вучиќ

Редакција
Македонскиот кошаркар и претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ на српскиот претседател Александар Вучиќ му поклони патики со српски мотиви. Вучиќ денеска престојува...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Перо Антиќ во „Еден на Еден“ прозборе за приватниот живот и за ноќта кога го привеле во Њујорк

Редакција
За искуството во НБА и во европските клубови, за ноќта кога го привеле во Њујорк, за страста кон автомобилите, за моментот кога го нокаутирал Џејмс...