еМагазин

Tag : вучиќ

Балкан

Српски парламентарец тврди дека Вучиќ го шпионира разузнавачка група сместена во авто-салон во Скопје

Редакција
Претседателот на српскиот парламентарен одбор за Косово и Метохија, Милован Дрецун во интервју за српски „Курир“ тврди дека силен разузнавачки тим формиран пред два месеца работи на
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Фото) Од Скопје до Белград ќе се патува за три и пол до четири часа: Отворен јужниот крак на Коридорот 10

Редакција
Премиерот Зоран Заев синоќа заедно со српскиот претседател Александар Вучиќ присуствуваше и говореше на свеченото отварање на јужниот крак на Коридорот 10 на делницата на
Балкан

(Видео) Српскиот претседател Александар Вучиќ се расплака пред 20.000 граѓани на Ниш

Никола Осило
Претседателот на Србија,Александар Вучиќ вчера во Ниш на одбележувањето две децении од почетокот на бомбардирањето на НАТО во еден момент се расплака на отворена сцена.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Македонско сценарио“ за упадот во РТС: Твитер го „подбра“ Вучиќ

Редакција
Случувањата во Србија и упадот на демонстраните од антивладинот протест во српскиот јавен сервис РТС се топ тема и во Македонија. Српски функционери видоа „македонско
Македонија

Вучиќ му се извини на Заев што не испратил соопштение за средбата со Мицкоски

Редакција
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, потврди дека повеќе пати се сретнал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пренесуваат српските медиуми. Претходно македонскиот премиер Зоран Заев,
Балкан ТОП СТОРИИ

Путин во Белград на 14. средба со Вучиќ: Ќе го чуваат снајперисти, 7.000 полицајци, 250 руски специјалци и три српски мига

Редакција
Во Белград денеска пристигнува рускиот претседател Владимир Путин, кој со српскиот претседател Александар Вучиќ ќе ја оствари 14-та средба, од кои во Белград ова ќе
Балкан

Вучиќ: „Ќе беше најдобро на светот ако го уапсевме Груевски без потерница“

Никола Осило
Ќе беше најдобро на светот доколку кажевме дека ние сме виновни затоа што немавме никаква потерница и најверојатно требаше без потерница да го уапсиме Груевски,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Еуфорија на Твитер: Вучиќ и удри „шлаканица“ на македонската Влада

Никола Осило
Настапот на српкиот претседател Александар Вучиќ на телевизизијата „Хепи“ во кој отворено зборуваше за пропустите на македонската правосудна и извршна власт околу бегството на експремиерот
Македонија

Вучиќ: Недостасуваше нешто опипливо во понудата на ЕУ до Македонија за референдумот

Редакција
По неуспехот на референдумот во Македонија и изборите во БиХ се охрабрувам да кажам дека имаме потреба од посилна ЕУ во регионот. Потребно ни е
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Вучиќ побарал од Путин помош за Косово: Србија не сака во НАТО

Никола Осило
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин во Кремлин. Вучиќ изјави дека на средбата главна тема на разговор била кризата