еМагазин

Tag : Перо Наков

Локално ТОП СТОРИИ

Детали од МВР: Осомничениот за бруталното убиство на улица „Перо Наков“ пријавил дека на жената и се слошило

Редакција
Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Р.(27) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „убиство во...
Локално

Хаос на улица „Перо Наков“: Неколкумина продавачи тепале скопјанец

Редакција
На 07.10.2019 околу 13.00 часот во СВР Скопје, Љ.М.(62) од Скопје пријавил дека на ул.„Перо Наков“ бил физички нападнат од неколку лица, продавачи на земјоделски...