еМагазин

Tag : Петар Андоновски

Македонија ТОП СТОРИИ

Револт кон Министерството за култура: За роман 90.000 денари, за патни трошоци на Мири и Силвани 12.000 евра

Редакција
Лавина реакции предизвика објавата на резултатите од годинешниот конкурс на Министерството за култура за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2020 година. Незадоволство...