еМагазин

Tag : петарда

Локално

Од играчка-плачка: Пукајќи петарди во тенџере, дете заврши во штипската болница

Редакција
Дванаесетгодишно момче од Штип синоќа е повредено по пукање петарди. Момчето и неговите другари во текот на новогодишната ноќ ставиле неколку петарди во тенџере, но...