еМагазин

Tag : пилишко

Бизнис ТОП СТОРИИ

Во акција на Интерпол спречен увоз на 63 тони пилешко месо од Полска во Македонија

Редакција
Спречен е увоз на 63 тони пилешко месо од Полска за да не се внесе вирусот на високо патогена инфлуенца во земјава. Како што информира...