еМагазин

Tag : пиштоли

Македонија

Груевски тврди дека имал дозвола за пиштолите

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, кој избега од Македонија во Унгарија, на Фејсбук пишува дека за пиштолите кои беа најдени во неговиот стан во Скопје, имал...
Македонија

Во стан на Груевски пронајден 4 пиштоли, за кои немал дозвола

Редакција
При вчерашниот претрес по налог на Основното јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во стан во Скопје на поранешниот премиер Никола Груевски, пронајдено...
Локално

Претреси во Сингилиќ, запленети пиштоли

Редакција
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога...