еМагазин

Tag : План за чист воздух

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Фијаско на владиниот План за чист воздух: Метереолозите предвидуваат заладување, подгответе се за загадување

Редакција
Македонските граѓани, а посебно жителите на Скопје, Тетово, Битола ќе се гушат и оваа зима бидејќи Владата каска со реализацијата на Планот за чист воздух според...