еМагазин

Tag : ПМГ колектив

ДОБРОСОСЕДСТВО

Концерти на Сетстат и ПМГ Колектив Оркестар во Софија

Редакција
На 5 октомври во Софија, со почеток во 20 часот, во клубот Синглс, лоциран во Националната палата за култура, со концерт во живо ќе се...
Забава ТОП СТОРИИ

ПМГ рекордингс фестивал 13, во две вечери со фантастична програма од домашни и странски изведувачи

Редакција
Во две фестивалски вечери, на 7 и 14 октомври, ПМГ Рекордингс Фестивалот оваа година нуди извонредна програма од актуелни и високо-квалитетни домашни и странски имиња...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Нервен слом” – нов сингл и видео запис од ПМГ Колектив

Редакција
„Нервен слом“ е насловот на новата песна на скопскиот култен бенд ПМГ Колектив, кој со 9 албуми во неполни 20 години е еден од најпродуктивните...