еМагазин

Tag : почит

Македонија ТОП СТОРИИ

Се пропуштаат граѓани кои сакаат да одадат почит на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“

Редакција
Полицијата почна да пропушта групи граѓани кон црквата „Св. Спас“ кои сакаат да оддадат почит на гробот на Гоце Делчев по повод 151-годишнината од неговото...
ЖИВОТ

(ФОТО) Скопје му одаде почит на Балашевиќ пред Универзална сала

Редакција
Скопјани вечерва му одадоа почит на Ѓорѓе Балашевиќ, како што тоа го сторија многу граѓани од поранешните југословенски простори. Фановите палеа свеќи и пееја во...