еМагазин

Tag : подлактица

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На 17-годишно момче, десната подлактица со тумор заменета со коска од починат донор на Клиниката за ортопедија

Редакција
Министерството за здравство информира дека на Клиниката за ортопедија при ТОАРИЛУЦ беше оперирано 17 годишно момче со тумор на десната подлактица. „Тимот хирурзи под раководство...