еМагазин

Tag : подвиг

Балкан ТОП СТОРИИ

Доктори од Ниш работеa 100 дена и 12 викенди без надомест за да нема листа на чекање

Редакција
Пo 100 дена и 12 последователни викенди во кои персоналот на Клиниката за кардиохирургија во Ниш работеше без надомест, во клиниката веќе нема листа на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Деветти подвиг на младиот Марко летово: Ја преплива релацијата Градиште – Трпејца – Охрид

Редакција
Младиот Марко Пејчиновски денеска успешно ја преплива релацијата Градиште – Трпејца – Охрид (20 километри) со време од 5 часа и 59 минути. Оваа е...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Младиот Марко Пејчиновски преплива 24 км на релацијата Радожда – Трпејца – Градиште

Редакција
Младиот Марко Пејчиновски го заврши своето седмо препливување за ова лето на релацијата Радожда – Трпејца – Градиште, со должина од 24 километри. Препливувањето го...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Уште еден подвиг на младиот Марко Пејчиновски: Преплива 22 км од Струга до Градиште

Редакција
Нов подвиг на младиот Марко Пејчиновски. Денеска преплива 22 километри од Струга до Градиште за 6 часа 53 минути и 20 секунди. Оваа е шесттиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Младиот Марко Пејчиновски со нов подвиг, исплива 14 км од Радожда до Охрид

Редакција
Младиот Марко Пејчиновски денеска со нов подвиг, исплива 14 километри од Радожда до Охрид. Ова е само прв од десетте подвизи кои оваа младо момче,...