еМагазин

Tag : Помепо

Македонија

Димитров: САД очекуваат Македонија да стане 30-та членка на НАТО

Редакција
Силна поддршка од САД Македонија наскоро да стане 30-та членка на НАТО доби министерот за надворешни работи Никола Димитров синоќа за време на неговата официјална...