еМагазин

Tag : потпреседатели

Македонија

„Пет? Ајде, можете вие и повеќе!“, Куновска за предлогот за 5 потпреседатели на Собранието

Редакција
Бројни реакции на социјалните мрежи за предлогот македонското Собрание да има дури пет потпреседатели. На Фејсбук реагираше и поранешната пратеничка на СДСМ, актерката Софија Куновска....
Македонија

„Народни изедници“: Милчин за предлогот за 5 потпреседатели на Собранието

Редакција
Со реакција за предлогот Собранието да има дури пет потпреседатели на Фејсбук реагираше и режисерот Владимир Милчин. „Штом прочитав дека нашето Собрание ќе има 5...
Македонија

Ќе добие ли Собранието дури пет потпретседатели

Редакција
Собранието денеска ќе ја одржи втората седница на која на дневен ред е Предлог-одлуката за утврдување на бројот на потпретседатели. Пред седницата се очекува да...