еМагазин

Tag : Софија Куновска

Македонија

Куновска: МКЦ навистина солидно функционира благодарение на Арсов, Бени би можел да го најде своето место во некоја институција

Редакција
„Бени би можел секако да го најде своето место во некоја институција. Но, МКЦ навистина солидно функционира благодарение на Русе Арсов“, напиша на својот Фејсбук профил...
Македонија

Куновска „распали“ по СДСМ: Посветено на сите Мири, Тањи, Кираци…

Никола Осило
Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ, актерката Софија Куновска на својот Фејсбук-профил ги искритикува поранешните сопартијци и им се обрати со „збор-два за функционерите и...
Македонија

Куновска: Од оние кои даваа по 200.000 евра за една вечер за Цеца не знам какви очекувања имате за култура

Никола Осило
Не престануваат реакциите за распределбата на парите од годишната програма на Министерството за култура во која не се најде место за реномирани манифестации какви што...
Македонија

Куновска за „штедливото“ тргање на оградата: Со парите од советниците може цела Влада да се упристои

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска на свјот фејсбук профил реагира за начинот на кој се трга...
Македонија ТОП СТОРИИ

Куновска ги „подбра“ Шеќеринска и Заев: Кусо паметење за ставовите за амнестијата

Никола Осило
Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ и актерка Софија Куновска на својот фејсбук-профил објави исечоци од новинарски текстови поврзани со ставовите на премиерот Зоран Заев...
Македонија

Куновска: На правосилно осудените да им се укине обезбедувањето, што важи за бивши функционери

Редакција
Јавноста на социјалните мрежи реагира, на тоа што од една страна пратеникот Никола Груевски не можеше да се пронајде за да му се врачи судското...
Македонија

Куновска: Допрва ќе се расветлува кој е моќникот што ја девастира ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук-профил се осврна на моменталната состојба во ВМРО-ДПМНЕ, каде од ден...
Македонија

Куновска: Жените од ВМРО-ДПМНЕ самопрогласени жртви

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук-профил се осврна на оставките од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ....
Македонија

Куновска: И СДСМ исклучуваше членови од партија, само малку поелегантно

Редакција
Многумина членови на ВМРО-ДПМНЕ, поранешни и сегашни се огласија по повод најновите случувања или попрецизно исклучувања од партијата, а испровоцирана од оваа појава беше и...
Македонија

Куновска: И покрај сета горчина, се движиме кон светлата страна на светот

Редакција
Поранешната пратеничка на СДСМ, Софија Куновска иако многу пати е жесток критичар на политиките на нејзината поранешна матична партија, сепак е задоволна од тоа што...