еМагазин

Tag : Софија Куновска

Македонија

Куновска: Бркањето на Богојески покажува тежок очај во ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ на својот Фејсбук-профил го коментира исклучувањето на Петар Богојески од раководните структури во ВМРО-ДПМНЕ. „Не...
Македонија ТОП СТОРИИ

Куновска до Заев: Ти не можеш себе во Европа да се однесеш, а не па нас

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска на својот „Фејсбук профил“ упати остра критика до премиерот Зоран Заев....
Македонија

Куновска: Да беше против референдумот, Мицковски до сега ќе се изјаснеше!

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од редовите а СДСМ на својот фејсбук-профил се огласи по калкулирањето на ВМРО-ДПМНЕ околу ставот за учество...