еМагазин
Image default
Македонија

Куновска: И покрај сета горчина, се движиме кон светлата страна на светот

Поранешната пратеничка на СДСМ, Софија Куновска иако многу пати е жесток критичар на политиките на нејзината поранешна матична партија, сепак е задоволна од тоа што во Собранието се изгласа стартот на уставните промени, предвидени со договорот за името со Грција.

„И покрај сета горчина од изведбата на процесот, сепак безценето е да се разбудиш во земја која конечно се движи кон светлата страна на светот. Честито и нека ни е со среќа“, напиша Куновска на нејзиниот фејсбук-профил.

Фото: Фејсбук-профил на Софија Куновска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стартува промената на Уставот: Која е процедурата понатаму

Почнуваат уставните измени: Добро утро, Северна Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Насер Селмани: Изборот на Чадиковски за претседател на ЗНМ е легитимен, губитничка група блиска до СДСМ спори

Редакција

Младен Чадиковски и Столе Наумов во трката за претседател на ЗНМ

Никола Осило

(Галерија) Кој дојде на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција