еМагазин

Tag : Правен факултет

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство изврши претрес во просториите на Правниот факултет за истрагата поврзана со софтверот на Рашковски

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамките на истрагата против четири лица, за кои постои основано сомнение дека сториле злоупотреба...