еМагазин

Tag : правобранители

Македонија

Кои се новите 19 државни правобранители

Редакција
На предлог на Комисијата за именување, Владата на синоќешната 19-тата седница согласно добиеното позитивно мислење од Државниот правобранител именува 19 државни правобранители. Како што соопшти...
Локално

Кривична пријава за двајца државни правобранители на подрачјето на Велес

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против...