еМагазин

Tag : празни

Бизнис ТОП СТОРИИ

Најмногу празни станови има во Скопје: Над една третина од становите во земјава се празни, покажуваат податоците од Пописот

Редакција
Од вкупно 839.174 станови, 531.987 станови или 63,4 проценти се населени, а 307.187 станови или 36,6 проценти се ненаселени. Вкупната корисна површина на населените станови...
Бизнис

Хотелите на охридското крајбрежје речиси празни за велигденските празници

Редакција
Слаб е интересот за сместување во хотелските капацитети на Охридско-струшката ривиера за претстојниот продолжен викенд, кога православните верници го слават Христовото воскресение, а годинава се...