еМагазин

Tag : пречекорувања

Македонија

Кривична пријава против шест полициски службеници за пречекорување на овластувањата

Редакција
Против шест полициски службеници вработени во СВР Скопје, поради основано сомнение дека на 18 мај годинава сториле кривично дело „малтретирање во вршење служба“ по член...