еМагазин

Tag : овластувања

Македонија

Како да ги препознаете попишувачите: Треба да ви го покажат овластувањето и лична карта

Редакција
Попишувачите ангажирани за потребите на пописот имаат специјални овластувања издадени од Државниот завод за статистика (ДЗС) и брендирани маици кои го содржат логото на Попис...
Македонија

Кривична пријава против шест полициски службеници за пречекорување на овластувањата

Редакција
Против шест полициски службеници вработени во СВР Скопје, поради основано сомнение дека на 18 мај годинава сториле кривично дело „малтретирање во вршење служба“ по член...