еМагазин

Tag : предвремени избори

Македонија ТОП СТОРИИ

БЕСА ја условува поддршката на уставните измени со одржување предвремени избори, не исклучуваат соработка со ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Партијата БЕСА ќе ги поддржи измените на Уставот, под услов власта да се согласи на одржување предвремени парламентрани избори следната пролет, најави партискиот лидер Билал...
Македонија

Заев ги кани Мицкоски, Ахмети и Села на лидерска средба во петок

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го покани лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ДУИ, Али Ахмети на Алијанса на Албанците, Зијадин Села на лидерска средба...