еМагазин

Tag : преговарач

Свет ТОП СТОРИИ

Украинската Служба за безбедност тврди дека убиениот украински преговарач загинал во специјална задача

Редакција
Членот на украинската делегација за преговори со Русија, Денис Киреев загина во специјална задача, соопшти синоќа главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина....