еМагазин

Tag : преговарачки тим

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го постави Османи за шеф на преговрачки тим, а го обвинуваше за криминал

Редакција
Зоран Заев назначува за шеф на преговарачкиот тим за преговори со ЕУ, човек кој пред три години го обвинуваше за криминал и му поднесуваше кривични пријави,...