еМагазин

Tag : преселба

Македонија

Вработените во Крвичен суд следните десет дена се селат од старата во новата зграда

Редакција
Викендов почнува големата преселба на Кривичниот суд од старата во новата зграда. Процесот, на селење,  како што кажа на денешниот брифинг со новинарите претседателот на...