еМагазин
Image default
Македонија

Вработените во Крвичен суд следните десет дена се селат од старата во новата зграда

Викендов почнува големата преселба на Кривичниот суд од старата во новата зграда. Процесот, на селење,  како што кажа на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев, ќе трае десетина дена.

По целосната преслеба, сите судења од надлежност на Кривичниот суд ќе се одржуваат во новиот објект.

Во старата зграда ќе биде преселено Одделението за прекршоци кое досега беше сместено во бараките во Градскиот парк.

Новиот објект на Кривичниот суд официјално беше пуштен во употреба на 31 март годинава. Новата зграда има 25 судници и многу подобри услови за работа.

Изградбата на новата зграда на Кривичниот суд во Скопје почна во мај 2010 година.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

31% од населението над 18 години вакцинирано со прва доза на вакцина

Редакција

11 прекршувања на полицискиот час, 349 казни за неносење маска

Редакција

Вакцинација со „Спутник V“ од утре во поликлиника „Јане Сандански“, ревакцинација со „Фајзер“ во „Букурешт“

Редакција