еМагазин

Tag : Прилепска болница

Македонија ТОП СТОРИИ

По смртта на двајца пациенти во прилепската болница, Обвинителството отвори предмет

Редакција
Основното јавно обвинителство во Прилеп по допрен глас оформи предмет по информациите за смрт на две лица во ЈЗУ Општа болница Прилеп – жена на...