еМагазин

Tag : припадници

Македонија

Припадниците на Армијата пуштени на домашно лекување по вчерашната сообраќајка

Редакција
Ниту еден од повредените припадници на Армијата во вчершната сообраќајна несреќа не е задржан во штипската Клиничка болница. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска за...
Македонија

Општина Сарај ги ослободи од комунални давачки поранешните војници на ОНА

Редакција
Сите поранешни војници на Ослободителната народна армија (ОНА), кои се жители на општина Сарај, се ослободени од комуналните давачки на ЈКП „Сарај”, во општина Сарај,...