еМагазин

Tag : она

Македонија

Левица поднесе иницијатива за инспекциски надзор за утврдување на законитоста на споменикот на ОНА во Слупчане

Редакција
Правниот тим на политичката партија Левица поднесе Иницијатива за вршење вонреден инспекциски надзор до Министерството за култура, против Општина Липково, а со цел утврдување на...
Бизнис

Општина Липково во селото Слупчане ќе гради Спомен кула во чест на ОНА, вредна околу 200 илјади евра

Редакција
Општина Липково во селото Слупчане во чест на ОНА ќе гради Спомен кула, пренесе телевизијата Алфа. На сајтот на Бирото за јавни набавки е објавен...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По поразот Харадинај и Тачи: Крај за доминацијата на ДУИ на следните избори во Македонија?

Редакција
Не стивнуваат реакциите откако партиите на Хашим Тачи и на Рамуш Харадинај изгубија на вчершните избори по децениската превласт на политичката сцена во Косово. Тачи...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Хазби Лика, кој може да биде меѓу првите што ќе остане без функција во најавената смена на министри

Редакција
Името на вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика најчесто се спомнува за можна смена, пред се поради тоа што не оди на работа...
Македонија

Општина Сарај ги ослободи од комунални давачки поранешните војници на ОНА

Редакција
Сите поранешни војници на Ослободителната народна армија (ОНА), кои се жители на општина Сарај, се ослободени од комуналните давачки на ЈКП „Сарај”, во општина Сарај,...