еМагазин

Tag : пристаништа

Свет ТОП СТОРИИ

Русија бара гаранција за флотата: Товарни бродови со украинско жито блокирани на пристаништата

Редакција
Товарни бродови со украинско жито денеска беа блокирани во пристаништата, бидејќи Москва побара гаранции за заштита на руската флота во хуманитарниот коридор во Црното Море...
Свет ТОП СТОРИИ

Русија не е виновна за извоз на житото, Украина ги минираше пристаништата, вели Путин

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин негираше дека Москва го спречува извозот на украинско жито. Според него Русија воопшто не се меша во тоа и посочи дека...