еМагазин

Tag : приватни компании

Бизнис

Компаниите не сакаат наметнување за зголемување на минималната плата

Редакција
Структурните економски реформи се приоритет и стратешка определба на земјата што би ја придвижиле националната економија, рече претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК),...