еМагазин

Tag : проест

Македонија ТОП СТОРИИ

Граѓани продолжуваат да протестираат пред Собранието против „францускиот предлог„

Редакција
Пред Собранието денеска повторно се собрани граѓани кои протестираат против прифаќањето на „францускиот предлог„. Во Собранието, пак, втор ден во тек е расправата за Информацијата...