еМагазин

Tag : проодност

Локално

Отсечени повеќе села во Крива Паланка поради снег

Редакција
Селата од повисоките места во Кривопаланечко, Нерав, Огут, Метежево, Дренак, Борово и Мождивњак се отсечени поради високата снежна покривка која наместа изнесува и над четирите...