еМагазин

Tag : прва епизода

Ретро

Несекојдневен јубилеј: На 26 години од првата епизода на К-15 ќе има онлајн реприза

Редакција
На денешен ден пред 26 години се емитуваше првата епизода на К-15 на тогашната А1. „По тој повод, денес во 19:30 на официјалниот You Tube...