еМагазин
Image default
Ретро

Несекојдневен јубилеј: На 26 години од првата епизода на К-15 ќе има онлајн реприза

На денешен ден пред 26 години се емитуваше првата епизода на К-15 на тогашната А1.

„По тој повод, денес во 19:30 на официјалниот You Tube канал и на нашиот FB ќе ја пуштиме првата епизода, интегрално, исто како што се емитуваше на 23.11.1994 година. Subscribe на каналот и Enjoy“, напишаа на официјалната страна на К-15 на Фејсбук.

Првата епизода на К-15 во 19:30 часот може да ја проследите ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) „Отвори, отвори“: Како разрешената Катица Јанева ја отвори портата на МВР

Редакција

(Фото) 121 години од смртта на Гоце Делчев: На која жена и го подарил срцето

Редакција

Скопјани редовни посетители на стриптиз во ноќниот клуб „Огниште“ и ресторанот „Кале“ во 70-тите

Редакција