еМагазин

Tag : РАИ

Македонија

(Видео) Италијанската телевизија РАИ му посвети големо внимание на експремиерот Никола Груевски

Никола Осило
Експремиерот Никола Груевски на својот фејсбук-профил објави интервју дадено за познатата италијанска телевизија РАИ. Во рамките на емисијата „Исток-Запад“ беше даден целосен профил на експремиерот,...