еМагазин

Tag : ракетен напад

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Хамас го нападна Израел

Редакција
Најмалку пет луѓе загинаа, а повеќе од сто се повредени во ракетните напади од Појасот Газа врз јужниот и централниот дел на Израел. Палестинските екстремисти...