еМагазин

Tag : распнување

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Велипеток, најтешкиот ден во годината

Редакција
Велипеток е денот на Христовите страданија. Тие започнуваат уште ноќта, во Гетсиманија. Затоа гетсиманските настани ги вбројуваме во Велипеток. Тие се случувале доцна во ноќта...