еМагазин

Tag : разгорување

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Проф. Трајковски: Ризикот од ново разгорување на ковид-пандемијата се уште не се исклучува, ризикот од смртни случаи се намалува

Редакција
Ризикот од ново разгорување се уште не се исклучува. Месец март помина во знак на забавувањето на намалувањето на дневните бројки на новодијагностицирани, анализира на...