еМагазин

Tag : разрешеност

Македонија ТОП СТОРИИ

Нема апанажа за функционерите кои поднеле оставка или биле разрешени, одлучи Уставен суд

Редакција
Уставниот суд на денешната седница го укина членот 22 од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани функционери, што значи дека функционерите...