еМагазин

Tag : Робомак

Техно ТОП СТОРИИ

(Фото) Познати наградените на „Робомак“: Роботизирани раце, сфери и што уште не од младите научници

Никола Осило
Со финален натпревар во шест различни категории заврши десеттиот „Робомак 2019“, во рамки на Неделата на роботиката, што ја организираа студентите на Факултетот за електротехника...