еМагазин

Tag : седативи

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Македонија навлечена на седативи: Жените „позависни“ од мажите, најчесто ги земаат за релаксација

Никола Осило
Лековите за смирување се многу често застапени кај општата популација во Македонија. Дури 32,5% од лицата на возраст од 15-64 години и 23,2% лица на