еМагазин

Tag : шибеник

Балкан

(Фото) „Не сме од Кина“: Тајванци се шетаа со натписи низ Шибеник

Редакција
Хистеријата поради коронавирусот се шири низ светот, а колку работите се излезени од контрола зборува и приказната која ни доаѓа од регионов. Имено деновиве, како...
Забава

(ВИДЕО) Кирил Џајковски се враќа на музичката сцена со полна пареа

Редакција
Македонскиот музичар, композитор и продуцент Кирил Џајковски имаше целовечерен настап на плоштадот во Шибеник за време на новогодишната ноќ пред неколку илјади луѓе. Тој досега...