еМагазин

Tag : Славе Ристески

Македонија

И судењето за „Еразмус“ се враќа на почеток, поротник заминува на работа во Германија

Редакција
Наместо завршни зборови за случајот „Еразмус” и пресуда на 3 февруари за професорите и демонстраторот од Економскиот факултет, кои се товарат за земање пари од...
Македонија

На 3 февруари пресуда за „Еразмус“

Редакција
На денешното рочиште за случајот „Еразмус“ беа изведени доказите на одбраната, на следното закажано за 10 јануари обвинети ќе ги кажат своите завршни зборови, а...