еМагазин

Tag : состојки

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Beauty Sleep од Lush: Маска за врвна нега и луксузна хидратација на лице и тело

Редакција
Новата маска од Lush е инспирирана од постојаната потреба за мирен сон и здрава, негувана кожа. Регенеративните масла помешани со билки ја смируваат кожата и...
Свет ТОП СТОРИИ

„Фајзер“ и „Модерна“ ги објавија состојките на вакцините за Ковид-19

Редакција
Фармацевстките компании „Фајзер“ и „Модерна“ ги сооптшија состојките во нивните вакцини, со цел да се спречат дезинформациите за вакцината против Ковид-19. Активната состојка на двете...