еМагазин

Tag : справување

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Хрватски „РТЛ“: Земјите од поранешна Југославија го „растурија“ корона вирусот, сиромашните подобро се справија од богатите

Редакција
Хрватски „РТЛ“, анализира дека земјите од поранешна Југославија многу поуспешно се справиле со корона вирусот од земјите во Западнa Европа. Истражувањето на телевизијата покажува дека...