еМагазин

Tag : Стејт деоартмент

Македонија ТОП СТОРИИ

Шоле и Ескобар ја одложија посетата на Македонија за по Нова година

Редакција
Советникот на државниот секретар на САД, Дерек Шоле наместо в среда како што беше најавено од Стејт депратментот, ќе ја посети Македонија по Нова година,...