еМагазин

Tag : стебла

Локално

Во близина на болницата „Свети Еразмо“ во Охрид пронајдени 1.243 стебла марихуана

Редакција
Полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал заедно со СВР Охрид на 14 јуни 2021 на подрачјето на Охрид лишија од...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Пронајдени стебла и мини лабараторија за производство на масло од канабис во Визбегово

Редакција
По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други...