еМагазин

Tag : стимулација

Бизнис

Намалување на персоналниот данок во ИТ-секторот од сегашни 10 на 0 проценти до 2023 година, најавуваат од Влада

Редакција
До 2023 година предвидуваме намалување на персоналниот данок во ИТ секторот од сегашните 10 отсто на 0 отсто што ќе биде силен стимул за младите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Финансиска стимулација за матичните лекари ако над 70% од нивните пациенти се вакцинираат, најави Филипче

Редакција
Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари да...